Nowa generacja odmiany malin, jeżyn i borówki

Nowa generacja odmian malin, jeżyn i borówek przeznaczonych na rynki świeże i mrożone jest teraz dostępna dla szkółek, hodowców, sprzedawców, eksporterów i sprzedawców detalicznych za pośrednictwem Ekland Marketing Company, Inc. (EMCO CAL). Z przedstawicielami firmy będzie można poznać się uczestnicząc w konferencji 12 Międzynarodowej Konferencji Malinowej IRO2021. Oferowane przez EMCO CAL odmiany są wybierane ze względu na lepszą jakość owoców, wyższe plony, przystosowanie się do różnych klimatów i obszarów upraw, od klimatu umiarkowanego, śródziemnomorskiego do subtropikalnego i tropikalnego. EMCO CAL to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży odmian truskawek, z ponad 30-letnim doświadczeniem w selekcji, sprzedaży i licencjonowaniu nowych odmian w ponad 70 krajach. EMCO CAL rozszerzył się teraz na maliny, jeżyny i borówkę.

Nowe odmiany malin

‘Kokanee’ to nowa odmiana maliny owocująca na pędach tegorocznych opracowana w ramach znanego programu hodowlanego Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) w Corvallis w stanie Oregon – przez wybitnego hodowcę dr Chada Finna (nieżyjącego).

Odmiana malin ‘Kokanee’ wyróżnia się tym, że ma pędy bez kolców, owoce mają fantastyczny smak, są jędrności, a odmiana plenna. Ze względu na charakterystykę owocowanie ‘Kokanee’ nie wymaga dużej liczby godzin chłodu, co pozwala uprawiać ją w regionach śródziemnomorskich, tropikalnych i subtropikalnych, oprócz klimatu umiarkowanego. ‘Kokanee’ jest bardzo wcześnie dojrzewająca i wcześnie dojrzewa. W odpowiednich warunkach sadzenia ‘Kokanee’ może wydać owoce w ciągu pięciu miesięcy po posadzeniu. ‘Kokanee’ nie wymaga odpowiedniego przycinania, aby zapewnić duże rozmiary owoców i wysoki plon.

‘Cascade Harvest’ to nowa odmiana owocująca na pędach dwuletnich opracowana przez dr. Patricka Moore’a z Washington State University (WSU). ‘Cascade Harvest’ jest również pozbawiony kolców, zapewnia wysoką jakość owoców, doskonałą jędrność, wysoką produktywność oraz dużą odporność na szkodniki i choroby. Owoce są jędrne, duże i łatwe do zbioru. Mogą być zbierane maszynowo dla IQF lub ręcznie do sprzedaży deserowej. Jest to odmiana wymagającą około 600 godzin chłodu. Okno produkcyjne dla

‘Cascade Harvest’ jest wczesne (grudzień-styczeń na półkuli południowej, czerwiec-lipiec na półkuli północnej). Terminem owocowania można starować poprzez uprawę z sadzonek długopędowych (long cane). Technologia uprawy z sadzonek long-cane pozwala na sterowaną produkcję owoców przez wszystkie 12 miesięcy w roku w dowolnym klimacie, oczywiście przy zastosowaniu technologii umożliwiających taką uprawę.

Nowe odmiany jeżyny

EMCO CAL ma zaszczyt reprezentować światowej sławy program hodowli jeżyn realizowany na Uniwersytecie Arkansas, kierowany przez dr Johna Clarka. Dr Clark opracował w pełni komercyjne odmiany jeżyny owocujące na tegorocznych pędach (primocane), które nie wymagają godzin chłodu do produkcji owoców. Te nowe jeżyny primocane obejmują następujące kreacje: Mary Carmen® Brand APF 122 cv. i Traveller Marka APF 190T cv (bezkolcowa). Te odmiany charakteryzują się wysoką produktywnością, dobrym smakiem i doskonałym okresem przydatności owoców do spożycia po zbiorach.

W ramach programu hodowli małych owoców USDA w Corvallis w stanie Oregon opracowano również kilka odmian jeżyny bezkolcowej owocującej na pędach dwuletnich (floricane), które obejmują okres produkcji owoców na półkuli północnej rozpoczynający się w maju i trwający do końca września. Te odmiany w kolejności dojrzałości to ‘Columbia Giant’, ‘Columbia Sunrise’, ‘Hall’s Beauty’, ‘Eclipse’, ‘Galaxy’ i ‘Twilight’. Wszystkie te odmiany są odpowiednie zarówno na rynki świeże, mrożone, jak i przetwórcze. Mają bardzo jędrne owoce i można je zbierać maszynowo lub ręcznie. Wszystkie są odmianami wymagającymi co najmniej około 500 godzin chłodu rocznie.

Nowe odmiany borówki amerykańskiej

‘Mini Blues’ to nowa odmiana borówki amerykańskiej z programu USDA w Corvallis w stanie Oregon, charakteryzująca się wyjątkowym i intensywnie słodkim, pysznym smakiem, niesamowitym plonem i niewielkimi rozmiarami owoców. Smak ‘Mini Blues’ jest bardzo dobrze oceniany. Owoce mogą być zbierany maszynowo w celu przetworzenia lub ręcznie do sprzedaży detalicznej. ‘Mini Blues’ jest odmianą wymagającą minimum około 800 godzin schłodzenia.

Korzyści z owoców jagodowych

Oferta jagód w sklepach spożywczych nadal jest głównym czynnikiem wpływającym na wrażenie jakości danego sklepu spożywczego. Jeśli jakość jagód jest dobra, konsumenci mają tendencję do dostrzegania, że cała sekcja produktów jest również wysokiej jakości. Społeczeństwo zmieniające doświadczenia związane z COVID-19 skłania się również do kupowania i spożywania coraz większej ilości jagód w poszukiwaniu zdrowej żywności. Odmiany malin, jeżyn i borówek są pożywne i zdrowe, dostarczają niewiele kalorii, są praktycznie beztłuszczowe i mają niski indeks glikemiczny. Ponadto są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego oraz dostarczają znacznych ilości witamin i przeciwutleniaczy. Nasz nowe odmiany malin, jeżyn i borówek są cennymi produktami dla szkółek, hodowców i sprzedawców zainteresowanych zaspokojeniem rosnącego zapotrzebowania na te jagody, które są tak wysoko cenione ze względu na ich jakość odżywczą i korzyści zdrowotne.

Aby uzyskać więcej informacji o naszych nowych odmianach skontaktuj się z nami:

E-Mail variety@emcocal.com

Strona internetowa: www.emcocal.com.

Poznaj nasze media społecznościowe:

    emcocal_berrybasket

    Ekland Marketing Co. – EMCO CAL

    Ekland Marketing Co., Inc. (EMCO CAL)